Badanie funkcjonalnej sprawności fizycznej – FMS

75.00

Wyczyść

Opis

 

Podczas Test Meczu jest możliwość odbycia tych testów, które są przeprowadzane przez Kamila Szymkiewicza (trener przygotowania motorycznego CSCS, IRB, ekspert FMS)

Wyniki tych tych testów są dodatkową informacją dla scoutów, managerów i trenerów. Do wyników będą też opracowane indywidualnie dla każdego ćwiczenia korekcyjne do wykonywania w domu czy w szatni przed treningiem.

Functional Movement Screening jest metodą badania przesiewowego, która za pomocą 7 testów ocenia funkcjonalną sprawność fizyczną oraz weryfikuje poprawność i efektywność wzorca ruchowego.

FMS jest stosowany do oceny jakości ruchu, a w szczególności łańcucha kinematycznego ciała, które tworzy połączony system zależnych od siebie segmentów. Test jest szeroko stosowany w światowym sporcie, pozwala bowiem zidentyfikować osoby predestynowane do osiągania dobrych wyników sportowych.

Ponadto metoda ta wykrywa dysfunkcje i kompensacje w obrębie układu ruchu człowieka. Podczas badania ujawniają się potencjalne wady postawy, np. asymetria ciała. Podczas badania ujawniają się potencjalne wady postawy, np. asymetria ciała. Przykładowo, test pozwala wykryć problem ze stabilizacją oraz zakresem ruchu, co daje podstawy do analitycznego tworzenia planu treningowego, skupiającego się na określonych wzorcach ruchowych.

Na podstawie otrzymanych wyników testu zostanie zaplanowany program treningowy korygujący występujące zaburzenia, który każdy z zawodników otrzyma w przeciągu tygodnia.

Z badań FMS korzysta się min. w  klubach Bayern Monachium, AS Roma, Legia Warszawa, czy Lech Poznań oraz w reprezentacjach Polski i Niemiec.

 

 

Dodatkowe informacje

Lokalizacja testów i termin

Tak wybieram, Poznań 21.06.2020, Warszawa 27.06.2020, Kraków 04.07.2020, Sopot 11.07.2020, Rzeszów 05.12.2020, Wrocław 06.12.2020, Poznań 12.12.2020, Warszawa 13.12.2020.