Jak dostać się na testy piłkarskie za granicą?

Jak dostać się na testy piłkarskie za granicą?

Jak dostać się do klubu za granicą? Zapraszamy do obejrzenia video ze skautem GRsport Wojciechem Śmiechem który ma doświadczenie w organziacji testów za granicą i w transferze.

Wielu zawodników zastanawia się w jaki sposób mogą dostać się na testy piłkarskie za granicą.

W tym artykule przedstawimy kilka możliwości na osiągnięcie tego celu. Oczywiście dostanie zaproszenia na zagraniczne testy piłkarskie jest zdecydowanie cięższe niż otrzymanie zaproszenia na treningi do klubów w Polsce.

Najłatwiejszym sposobem na dostanie sie na testy piłkarskie za granicą jest dobra gra w młodzieżowej kadrze swojego kraju. Na meczach reprezentacji danego kraju jest wielu zagranicznych skautów piłkarskich, którzy mogą zauważyć Twój piłkarski talent i to jak najbardziej może wysoko Was ocenić i polecić do klubu w którym pracuje. Najlepiej gdy na meczu jest obecny szef skautingu, który decyduje o rekrutacji i naborach w swoim klubie piłkarskim i może bezpośrednio zaprosić na testy danego wyróżniającego się zawodnika. Jeżeli na meczu jest skaut klubowy to zazwyczaj przesyła on swoją opinię na temat wyróżniających się zawodników do swojego szefa w dziale skautingu i wtedy zapada decyzja czy dany zawodnik dalej będzie obserwowany podczas występów w kadrze kraju lub w szeregach klubu tego piłkarza.

Kolejną możliwością na otrzymanie zaproszenia na testy piłkarskie za granicą jest współpraca z agencją menadżerską. W ostatnich latach wielu polskich piłkarzy wylatuje na zagraniczne testy piłkarskie dzięki agencjom menadżerskim, które ich reprezentują. Oczywiście należy reprezentować wysoki poziom sportowy dający nadzieję na angaż w klubie zagranicznym. Organizacja testów piłkarskich za granicą dla zawodnika jest bardzo kosztowna, zazwyczaj kilka tysięcy złotych i często agencja menadżerska pokrywa te koszta/inwestuje pieniądze w zawodnika i zagraniczne testy. W takim przypadku agencja menadżerska musi być pewna danego młodego piłkarza.

Jeżeli występujesz w topowych turniejach piłkarskich w Polsce lub za granicą to również masz szansę na wypatrzenie przez skauta piłkarskiego za granicy. Skauci zagranicznych klubów czasami odwiedzają największe turnieje piłkarskie w celu znalezienia utalentowanych i perspektywicznych młodych zawodników.

Występy w centralnych ligach juniorów również jest szansą na pokazanie się skautom zagranicznym i dostanie się na testy piłkarskie za granicą.

Jeżeli występujesz w najwyższej lidze w danym kraju to masz duże szansę na obserwacje klubów zagranicznych.

Szansą na dostanie się na testy piłkarskie za granicą jest udział w Test Meczu  i kilku zawodników uczestniczących w tym projekcie otrzymało zaproszenie na testy zagraniczne. Najlepszym przykładem jest Jakub Stolarczyk, który podpisał umowę z Mistrzem Anglii z 2016 roku Leicester City. Aktualnie ten zawodnik jest reprezentowany przez GRsport, a został on wypatrzony na Test Meczu przez Wojciecha Śmiecha. Oskar Szymański po bardzo dobrym występie w Test Meczu w Krakowie został wypatrzony przez agencję Pawła Hajduczka i dzięki temu dostał się na testy piłkarskie za granicą w Baniku Ostrava. Na Test Meczu został wypatrzony również Jakub Picheta, który następnie dzięki agencji menadżerskiej wyleciał na testy piłkarskie za granicą w Norwich City. 

 

Dziękujemy że dotarłeś do tego momentu. Mamy dla ciebie kolejny konkurs, Możesz wygrać bluzę piłkarską Joma.

☑️Udostępnij na facebook swoje zdjęcie w stroju piłkarskim.

☑️Oznacz @Obozy Piłkarskie PRO, wklej link www.obozypilkarskie.pro/szkolenie i napisz kreatywną odpowiedź dlaczego warto dołączyć  do tego szkolenia online. Wyróżniona osoba otrzyma nagrodę.

Powodzenia! 

Ponadto zapraszamy do obejrzenia filmu o historii 3 zawodników walczących o podpisanie profesjonalnych umów z klubami piłkarskimi. Film jest w języku angielskim ale można ustawić napisy.

Dodaj komentarz